DEMİRÖZ MAKİNA SANAYİ İTH. İHR. ve TİC. LTD. ŞTİ.

 

Demiröz Makina San. İth. İhr. ve Tic. Ltd. Şti.’nin kuruluş amacı hava kompresörleri satış, servis ve yedek parça konusunda en üst seviyede müşteri memnuniyeti sağlayarak müşterilerine yurt içi ve yurt dışı makina satış, servis ve yedek parça desteği sağlamaktadır.

Elektrik Mühendisi Fecri Demiröz hava kompresörünün Türkiye’de okulu/bölümü olmadığı için kendisini yetiştirmiş ve daha önce servis müdürü olarak 7 yıl çalıştığı firma da 15 defa İtalya ve İngiltere’de kompresör ve ekipmanları konusunda eğitimlere katılmıştır.

Demiröz Makina 01 Haziran 2001 Yılında Maltepe /İstanbul adresinde 50m2’lik bir dükkan da 3 kişiyle kurulmuştur.                                                                                                  

Bulunduğu sektöre çok hızlı bir şekilde giriş yapan şirketimiz 2004 yılında  Bayrampaşa-İstanbul adresinde 2. şubesini açmış ve burayı 2009 yılında İkitelli Organize San. Bölgesinde kendi yerine taşımıştır. Avrupa yakası ve Trakya bölümüne buradan 7/24 hizmet verilmeye başlanmıştır.

Demiröz Makina merkezini 2005 yılı Ocak ayında kendi öz sermayesiyle finanse ederek satın aldığı Pendik’teki 3 katlı 500m2 yerine taşımıştır.

Şirketimiz 2009 yılı Ocak ayında sermayesini on bin TL’den Bir milyon TL’ye (1.000.000.TL) yükselterek daha güçlü bir yapıya sahip olmuştur.

2013 Yılında Ege Bölgesine daha hızlı ulaşabilmek ve daha iyi hizmet verebilmek için Demiröz İzmir Makina San. İth. İhr. ve Tic. Ltd. Şti. adı altında İZMİR’de kardeş firmasını kurmuştur.

2015 Ocak ayından itibaren merkezini Pendik D-100 karayolu üzerindeki 1.500m2 lik kapalı alana sahip 5 katlı binayı satın alarak taşınmış ve faaliyetlerine halen buradan devam etmektedir.

2017 Yılında Doğu, Güneydoğu ve İç Anadolu Bölgesine daha hızlı ulaşabilmek ve daha iyi hizmet verebilmek için Demiröz Gaziantep Makina San. İth. İhr. ve Tic. Ltd. Şti. adı altında Gaziantep’te ikinci kardeş firmasını kurmuştur.

Şirketimiz kurulduğu 2001 yılından bugüne kadar göstermiş olduğu faaliyet süresince gelirlerini devamlı şirket içi yatırım yaparak değerlendirmiştir.

·         Birçok kere Kartal ve Yakacık Vergi Dairelerinden vergi rekortmeni olmuştur.

·         Kompresör konusunda TSE 12870’in yeniden yazılmasında firmamızın çok büyük desteği olmuştur.

·         2013 Yılında PESİAD EN AKTİF KATILIMCI ödülüne layık görülmüştür.

·         2015 Yılında Sağlık Bakanı, Bursa Bel. Bşk. ve İstanbul Bel. Başkanından Türkiye’de ilk defa bir kompresör firmasına verilen ÇEVRECİ TESİS ÖDÜLÜnü almaya hak kazanmıştır.

·         2017 Yılında ilk defa düzenlenen bir organizasyonda “TÜRKİYE’nin EN İYİ SERVİSİ” seçilmiştir.

Lupamat, Mikropor, Kluber gibi birçok firmanın yetkili servisliğini yapmaktayız.

Demiröz Makina Fecri Demiröz ve Songül Tarakçı başkanlığında 16 araç ve yaklaşık 35 kişilik bir personelle tüm Türkiye sathında 2.500’den fazla firmaya 7/24 hizmet vermektedir.

Bunlar hariç PYK (Pendik Yelken Kulübü) başkan yardımcılığı, PESİAD (Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği) yönetimi ve bazı STK’lar da görev yapmaktayız.